Weekend w Paryżu - co warto zobaczyć?

Paryż przez wielu podróżnych, szczególnie z USA, określany jest mianem metropolii Europy.

Nic w tym dziwnego, przecież jest to magiczne miejsce, znane z licznych, ciekawych monumentów.

Przez wieki było kolebką artystów - malarzy oraz pisarzy. Aby podziwiać wszystkie, wartościowe miejsca w metropolii Francji, trzeba spędzić tam kilka tygodni.

Jednak jeśli masz tylko weekend na wycieczkę, oto najciekawsze atrakcje. Istotnym walorem miasta jest mnogość galerii sztuki, jakie się tam znajdują.

Jeśli nie chcesz pół dnia stracić w kolejce do muzeum, odpuść sobie Luwr i wybierz Muzeum d'Orsay. Tutaj także znajdziesz wiele arcydzieł na płótnach, znanych każdemu. Jeżeli jednak najbardziej cenisz sobie sztukę nowoczesną, Muzeum Pompidou ziści twoje poszczególne oczekiwania. Dwie galerie znajdują się w środek miasta, bez problemu do nich trafisz. Przebywając w Paryżu nie powinieneś odpuścić sobie zobaczenia panoramy miasta z wysokości wieży Eiffela. Część osób uważa, że obiekt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi naprawdę dobre wrażenie. Kolejki na szczyt są długie, zatem warto wybrać schody, powinniśmy o wiele mniej czekać, bilet będzie mniej kosztować a my dostarczymy sobie trochę ruchu. Na 2 piętrze wieży możesz spożyć obiad czy napić się piwa. Jeśli chcesz poczuć ducha artystycznej bohemy Paryża, koniecznie udaj się do strefy Montmarte. Zlokalizowana na wzgórzu o identycznej nazwie, przed laty była obszarem zamieszkania sławnych pisarzy oraz malarzy. Na górze wzgórza znajduje się popularna bazylika Sacre Coeur, wokół jej terenu mieści się zielony skwer, na którym możemy zorganizować popołudniowy piknik. W tej samej dzielnicy, obok metra, ujrzysz plac Pigalle, z popularnym kabaretem Moulin Rouge. Raczej nie ma drugiego takiego miasta w Europie jak Paryż, tam na każdym kroku zobaczymy interesujące atrakcje. Również weekend w mieście może być niezapomniany, jeżeli tylko opracujemy odpowiedni plan wycieczki. Warto w jej czasie ujrzeć miejsca najmocniej warte zachodu..
Kliknij tę witrynę: jak pozbyć się cellulitu