Uczenie się drogą do sukcesu?

,,Ucz się, ucz, ponieważ edukacja do potęgi klucz! " - zapewne nie raz usłyszałeś to od ludzi bardziej wprawionych. Jedni mówią, że okres zdobywania wiedzy jest niesłychany, a inni, że wspominają go jako najokropniejszy okres w ich życiu. Jak jest naprawdę? Nie da się tego stwierdzić, ponieważ dostrzegalnie widać, że zdania są różnorodne. Każdy po ukończeniu szkoły wysuwa własną opinię na ten temat. Można zauważyć, że osoby, które obecnie się uczą częstokrotnie narzekają, zaś z drugiej strony na myśl przychodzą opowiadania mamy, w których tak niesamowicie szczęśliwie wspomina lata przebyte w szkolnej ławce.

Zdaje się, że nauczyciele wtedy byli całkiem innymi osobami, a ich podejście zaskakiwało.

Zdarzały się oczywiście osobliwości. W dzisiejszych czasach też są, ale zwykle w przeciwną stronę. Słowo "nauka" jest rozumiana przez każdego odmiennie.

Potrzeba na to spojrzeć jednostronnie.

Niektórzy lekcją określają całe swoje życie. Zdobywają wiedzę, którą mogą umieścić w poszczególnej dziedzinie, ale nie uważają, że jest to za sprawką szkoły. Natomiast są osoby, dla których nauka kojarzy się jedynie z tonami książek, ocenami wstawianymi do dziennika. Cóż, można by powiedzieć, że w każdym z tych twierdzeń jest trochę słuszności. Nie można zapominać, że ludziom, którzy zdobywają wiedzę, mają wzorowe wyniki jest swobodniej w życiu, ponieważ trafić na należyte studia nie jest tak bardzo przystępnie. Jeśli ktoś chce rozwijać się w kierunku np. medycyny, nauka jest konieczna, a zdobyta wiedza będzie partnerować przez cały czas pełnienia swojego zawodu. Żadna gafa nie jest dozwolona. Osoby, które posiadają kłopoty z opanowywaniem wiedzy, mogą się rozwijać praktycznie. Praca fizyczna góruje nad umysłową. To jednak nie powinno zrażać młodych osób do zdobywania wiedzy, ponieważ z biegiem czasu docenią te godziny przebywane na mozolnym powtarzaniu nudnego materiału na egzamin. Reasumując: uzyskana wiedza i umiejętności towarzyszą nam nieustannie, a przykładem może być czytanie i pisanie. Edukacja daje wiele kluczy, a jedynie do nas należy decyzja czy ich użyjemy..