Siła owoców acai - zobacz o tym doskonałym preparacie na odchudzanie

Suplementy acai są w ostatnim okresie hitem przyspieszającym odchudzanie.

Te niewielkich rozmiarów owoce najczęściej w naszym kraju można kupić w formie tabletek z wyciągiem z owoców, bądź soku.

Nie każdy zna zasadnicze właściwości tych jagód, występujących jedynie na żyznych glebach lasów południowoamerykańskich. A właściwie rodowici mieszkańcy tego regionu kontynentu wykorzystywali je już w XIX wieku, głównie w dolegliwościach żołądkowych, bądź zakażeniach skórnych. Jagody acai są źródłem składników odżywczych, które są niezastąpione dla właściwego działania organizmu. Z pominięciem antyoksydantów z działaniami przeciwutleniającymi, mającymi wpływ na minimalizowanie ryzyka rozwoju takich chorób jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, obniżenie odporności czy też choroby układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie zawierają 18 aminokwasów. Jagody i kwasy omega w nich się znajdujące wzmagają pracę mózgu, wzmagają koncentrację, mają również znaczenie dla kondycji włosów, skóry i paznokci.

Owoce acai to znaczne złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w wielu procesach toczących się w ludzkim organizmie. Wreszcie jagody acai odgrywają rolę w redukcji masy ciała. Rzecz jasna osiągniecie zamierzonego celu nie będzie realne bez wdrożenia właściwego odżywiania i aktywności. Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w skumulowanych preparatach także chromu, kofeiny z owocami acai zbijanie wagi bywa łatwiejsze. Wokół owoców Acai krąży sporo mitów. Należy zaznaczyć, że same owoce nie spowodują chudnięcia, ani też nie wyleczą wymienianych chorób, czy nowotworów. Mają za zadanie wspomagać powyższe terapie..
Dużo informacji zaczerpnięto ze strony:: ungesund und schnell abnehmen