Metropolia czy wioska?

Wiadome jest, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełny atrakcji i nieodkrytych obszarów. Ludzie częstokrotnie głowią na jakim obszarze te miejsca wynajdywać. Jedni uważają, że nigdzie indziej nie odnajdą takiego spokoju jak na wsi, a inni, że miasto, które jest pełne życia daje im niesłychanego kopniaka do działania. Cóż, jak widać opinie są różne. Nic nadzwyczajnego, gdyż upodobania ludności są tak barwne niczym wiosenny ogród. Wieś posiada wiele swoich zalet a mianowicie:
nieduży ruch na drodze, przez co można w spokoju chodzić na spacery, cisza i spokój dają chwilę na zregenerowanie sił, nasze płuca też mogą odetchnąć, gdyż jest lepszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania swojego ogrodu, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak widać - zalet jest wiele, aczkolwiek warto zapoznać się też z wadami: skąpa ilość możliwości, brak miejsc, w które można się wybrać ze znajomymi, szkodliwe sprzęty rolnicze, każdy każdego zna. Wszystko ma swoje wady i zalety. Także nie warto się kierować tym, co ktoś inny powiedział, a najkorzystniej przetestować na własnej skórze.

Jeśli mamy już zalety i wady zamieszkiwania na wsi, to wypada zrobić to samo z miastem.

Zobaczmy: jest większa ilość sklepów, do których dojdziesz nawet pieszo, brak kłopotów z komunikacją, wiele możliwości, restauracje, bary, puby, dużo atrakcji, większa anonimowość. Przejdźmy do wad: złej jakości powietrze, spory ruch, hałas i gwar, mała ilość zwierząt, mało zieleni. Może być tak, że pewne z podanych opcji ktoś przyporządkuje do całkiem innej grupy albo odwrotnie. Ludzie mają swoje upodobania. Jedni lubią to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak wiele różnorodnych obiektów, świat nie jest jednoraki. CIEKAWOSTKA! Najmniejszą wsią w Polsce jest usytuowany na Górnym Śląsku. Prawdopodobnie mieszkają tam zaledwie dwie osoby. Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a kolejnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Zadecyduj mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najlepiej, a wtedy na pewno będziesz szczęśliwy!.


<< Poprzedni
Następny >>