Leasing samochodowy dla firm

Gdy prowadzimy działalność gospodarczą powinieneś pomyśleć o samochodzie firmowym. Samochód służbowy daje możliwość nam odciążyć swój prywatny pojazd a także odliczyć koszty jego użytkowania. Zakup samochodu firmowego możesz sfinansować tzw. "kredytem samochodowym". Pożyczka na samochód służbowy pozwoli nam rozłożyć kosztów zakupu w dogodne raty comiesięczne. Każdy właściciel firmy planujący zakupić samochód firmowy finansowany za pomocą kredytu samochodowego, w pierwszej kolejności powinien zdecydować, który pojazd go interesuje. Od typu pojazdu bowiem zależy rata naszego kredytu. Następny etap to wybór banku, gdzie zaciągnięty będzie kredyt. Zalecamy porównać kilka ofert i wybrać dla siebie najkorzystniejszą . Przed wizytą w banku należy zgromadzić wszystkie dokumenty firmowe potrzebne do udzielenia kredytu.

Jako finansowanie zakupu auta firmowego masz możliwość wybrać pożyczkę na samochód firmowy bądź kredyt obrotowy bez wyznaczenia konkretnego celu przeznaczenia.

Każdy z nich ma swoje wady i zalety . Kredyt na samochód jest przeważnie niżej oprocentowany, lecz pamiętać należy, że w dowodzie rejestracyjnym, jako prawny właściciel będzie zapisany bank a więc sprzedaż przed spłatą pożyczki nie będzie możliwe. Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, ale daje swobodną możliwość operowania środkami finansowymi a także pojazdem zakupionym za nie.

Niezależnie od tego, jaki kredyt weźmiemy w banku po zakupie auta firmowego możemy pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania dochodu opłaty z nim związane. Zakupując auto na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć możemy: odsetki od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu jak również odpisy amortyzacyjne..