Jakim sposobem utrzymać wagę po odchudzaniu?

Bez liku ludzi egzystuje w błędnym przekonaniu, że dieta to wyłącznie tymczasowy czas w ich życiu.

To oczywiście jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia kilogramów. Eksperci akcentują, że restrykcyjne tracenie wagi, które zresztą nie zawsze jest adekwatne, powinno stanowić wyłącznie swego rodzaju początek do późniejszych metamorfoz. Pewnie jest chudnąć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. Wtedy organizm ludzki "nie wariuje" i nie domaga się dostarczania mu tych składników, do których przyjmowania był dostosowany. Pierwszym cyklem tracenia zbędnych kilogramów powinna być więc jednodniowa głodówka, jaka pozwoli oczyścić nam się z nazbieranych toksyn. Kolejny cykl to dieta właściwa.

Tutaj wybór jest w zasadzie nadzwyczaj obszerny.

Największą popularnością z racji efektywności cieszy się niemniej jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana i owocowa.

Ostatnim etapem jest podtrzymanie rezultatów, czyli całkowita zmiana poprzednich przyzwyczajeń żywieniowych. Od tego właśnie momentu oryginalny plan powinien być zbilansowany w taki sposób, aby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Niesłychanie znacząca jest również aktywność fizyczna. Bez niej efekt jojo jest tylko kwestią czasu. Nie należy jednakże, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię i poddawać się zawiłym treningom.

Identycznie efektywne będą również codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z auta na rower a także relaks w postaci wycieczek na miejską pływalnię lub też na okoliczne szlaki krajoznawcze..


Wiecej informacji na : tabletki odchudzajace