Jakie zwierzę domowe jest najlepsze dla dziecka?

Wiele dzieci w określonym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu swojego zwierzątka. Rodzice często zgadzają się, żeby spełnić tę prośbę, mając na uwadze fakt, że maluch w towarzystwie przyjaciela rozwija się lepiej. Jeśli planujesz pojawienie się w domu nowego domownika, dokładnie zastanów się, jaki zwierzak będzie najodpowiedniejszy. Najbardziej pożądanym zwierzakiem domowym jest z pewnością pies. Maluchy kochają psy, gdyż są bardzo skore do zabawy i można je tresować. Nie da się jednak ukryć, że wymagają także sporo czasu ze strony właściciela.

Najodpowiedniejsze są dla rodzin, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa powinno się również dogłębnie przemyśleć wybór najlepszej rasy.

Do niewielkiego mieszkania korzystniej jest zakupić drobnego pieska. Ciekawą alternatywą dla psa jest bez wątpienia kot.

Również można go głaskać i uczynić z niego rodzinnego pieszczocha. Koty jednak bywają nieco mniej chętne tresury. Może się zdarzyć, że zamiast tulić się z nowym właścicielem będą chciały chadzać własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego członka, często decydują się na pomysł hodowania rybek. Niestety, takie zwierzaki nie są za bardzo interesujące dla kilkulatków. Stanowią raczej element wystroju wnętrza niż rodzinnego przyjaciela. Jeżeli nie posiadasz zbyt wiele miejsca w domu pomyśl także o futrzakach hodowanych w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy puszysta świnka morska także mogą przysporzyć członkom rodziny sporo uśmiechu. Są jednak łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Nawet małe dziecko chętnie się nimi zaopiekuje..
Zobacz tę stronę: mens sock holders

<< Poprzedni
Następny >>