Jak udekorować przestrzeń nad schodami?

Urządzenie własnego mieszkania stanowi nie lada zadanie.

Zanim zaczniemy planowanie zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas decyzji.

Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie obejdzie się bez śledzenie stron internetowych o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie aktualnych magazynów. Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas także na mniej znaczące elementy wystroju domu. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zaplanować, ponieważ każdy z lokatorów będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia. Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, przydadzą się familijne zdjęcia.

Najlepiej wywołać je w różnorakich rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce.

Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać rodzinne zdjęcia. Niespotykanym sposobem na urządzenie przestrzeni nad schodami może być wybranie ciekawej fototapety.

Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się. Interesujący efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze... schodami.

Stworzysz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było dostać się na francuską dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę. Jeśli wolisz mniej rzucające się w oczy rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców..
Blog: szukam aparaty usg