Co jest fajniejsze do gier online? Playstation czy też komputer?

Od sporej ilości lat istniały wojenki między poszczególnymi platformami , które przeznaczone są do gier.

Wiele lat temu były prowadzone walki między takimi komputerami jak Amiga czy też Comodore 64. Jednakże to są poprzednie czasy, których obecnie nie ma sensu rozpatrywać. Obecnie zwykle spotyka się wojny między konsolami a także komputerami.

Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety a także wady. Jeżeli chodzi o konsole to mającą bardzo duże znaczenie zaletą jest niewielki problem użytkowania a także stosunkowo warte uwagi ceny zakupienia samego sprzętu.

Jednak niestety również można znaleźć pewne wady wśród, których znaleźć można: ceny gier, brak wydania części gier oraz niemożliwość sterowania przy zastosowaniu klawiatury oraz myszy.

Jeżeli chodzi o zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie to obecnie bardzo popularnymi opcjami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 a także konsole obecnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku nowszych konsol do ich minusów zaliczyć powinno się mniejszą ilość gier jak i wyższą ich cenę. W przypadku komputerów to koszt kupna dobrego komputera przeznaczonego do grania jest w zwykle o wiele większa niż cena kupna konsoli najnowszej generacji. Jednakże komputery tego rodzaju pozawalają na granie w o wiele wyższych rozdzielczościach oraz przy sporo większych detalach. Dodatkowo w większości przypadków gry na komputery dostępne są w niższych cenach. Inną różnicą między poszczególnymi platformami jest ilość wydanych gier.

Na komputery przeważnie zostają wydane gry, których nie znajdzie się na konsole.

Dzieje się tak też w drugą stronę. Gry ekskluzywne to przede wszystkim najważniejszy wyznacznik wyboru konkretnej platformy do gier. Najsensowniejszym pomysłem jest posiadanie co najmniej dwóch konsol do grania..