Środki na wypadanie włosów promowane przez nasz portal

Z problemem znacznego wypadania włosów ma kłopot coraz większa liczba mężczyzn, ale także kobiet. Przyczyn takich sytuacji może być wiele, stąd bardzo ważna jest diagnostyka i obranie takiej metody leczenia, czy też prewencji, który będzie najbardziej wskazany.

W terapii trzeba wykorzystać doceniane preparaty ziołowe np. olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi. Dzięki płynom z ich zawartością odbudujemy włosy, zminimalizujemy ich wypadanie. Szybciej natomiast działać będą preparaty z chemicznymi substancjami, choć te wykazują znacznie więcej niepożądanych skutków ich stosowania.

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, ograniczenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, przesuszanie) a także masaż skóry głowy, dzięki któremu wspomagamy cebulki włosów. Środki z przepisu lekarza używane w zaawansowanych etapach chorób mogą być uzywane wyłącznie zgodnie z zaleceniami specjalisty. Narastanie włosów uaktywnia minoxidil.

Środki z jego zawartością najczęściej wmasować należy dwa razy dziennie.

Czas wspomagania to średnio 3 miesiące - w tym okresie powinny pojawić się nowe włosy w tych okolicach, w których je utraciliśmy. Inna metoda to wprowadzanie specyfiku z kortyzolem.

Raz w miesiącu powtarzany jest wstrzyk, a efekt pojawia się już po 4 tygodniach.

Dermatolog może zalecić wspomagającą terapię. Trzeba zaznaczyć, że z roku na rok rośnie liczba leków i zabiegów wpływających na wzrost włosów.

To, z jakich powodów utracimy włosy ma znaczenie w wyborze skutecznej terapii.

Domowe sposoby mogą być skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych. Jeśli nie ma poprawy, niezbedna jest konsultacja u dermatologa, który przeprowadzi wywiad, skieruje na badania i dobierze metodę terapeutyczną..